

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Interface | RS-485 |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 150 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Half Duplex |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 40 mV |
Stock: 26419
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12806
Ext.Price$0.12806
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12806 | $0.12806 |
| 10 | $0.11608 | $1.16080 |
| 50 | $0.10522 | $5.26100 |
| 100 | $0.09515 | $9.51500 |
| 500 | $0.08604 | $43.02000 |
| 1000 | $0.08127 | $81.27000 |
| 3000 | $0.07677 | $230.31000 |
| 5000 | $0.07252 | $362.60000 |
